string(8) "Restoran"

Asma6 Restoran

Yetkili Kişi: Esra Talay

Bozcaada'da liman içinde bulunan, denize sıfır konumu ile dikkat çeken bir yer Asma6 Restoran. 2014 yılının yaz sezonunda hizmete girmiş. Asma6 Restoran, hem kafe hem de restoran olarak hizmet veriyor. Adanın eski şarap üreticilerinden Talay Ailesi tarafından işletiliyor. 

Asma6 Restoran'ın menüsü, lezzetli Ege yemeklerinden ve yerel ada tatlarından oluşuyor. Rezeneli kuzu, kuzu etli sarma, balık köftesi, deniz mahsullü pilav, kağıtta sübye, tarhanalı şinitzel, tahinli bademli patlıcan, közde patlıcanlı keçi peyniri Asma6 Restoran'ın öne çıkan lezzetlerinden bazıları. Asma6 Restoran, kırmızı et seven müşterilerini de unutmamış. İşletmenin fırınında sırasıyla bir hafta kuzu, bir hafta oğlak pişiriliyor. Sundukları lakerda ve sardalya tuzlamayı kıştan hazırlıyorlar. 

Eğer Bozcaada tatiliniz sırasında Asma6'na gitmeyi tercih ederseniz, işletmenin iddialı salatalarını da muhakkak tadın. Bu salatalardan biri olan Bağcı salata, Bozcaada'daki bağ işçilerinin öğle yemeği için kendilerine hazırladıkları salatadan ilhamla hazırlanmış. Tatlı seviyorsanız, yazın sıcağında hafifliği ve lezzeti ile tahinli sufleyi tercih edebilirsiniz. Asma6 Restoran'da çocuklu aileler de unutulmamış, ufaklıklar için anne köftesi ve mantı tercih edilebilir. İşletmeci ailenin şarap üreticisi olması nedeniyle burada şarabı da daha makul fiyatlarla içebilirsiniz.

Asma6 Restoran'ın saat 18:00-20:00 arası uyguladığı happy hour için iki seçenek sunuluyor: Talay şarapları eşliğinde peynir tabağı ya da dört ege mezesinin yanında bir duble rakı. Bozcaada'nın en güzel saatlerinde limana karşı oturup yorgunluğunuzu atmak isterseniz Asma6 Restoran'daki yerinizi muhakkak ayırtın.

ÖZEL LEZZETLER

  • Günde kurutulmuş ahtapot
  • fırında oğlak
  • taze deniz balığı
Türk Mahallesi AlayBey Mah. Yalı Cad. No:6 Bozcaada Canakkale
MUTFAK TÜRÜ
  • Et
  • Balık
  • Deniz Ürünleri
  • Meyhane
SEZON AÇILIŞ - KAPANIŞ Nisan - Ekim
ÇALIŞMA SAATLERİ 09:00 - 02:00
ORTALAMA FİYAT 0-100 TL

OLANAKLAR

ÖĞÜN

Öğle
Akşam

İŞLETME ÖZELLİKLERİ

İş Yemeği İçin Uygun
Deniz Manzarası
Deniz Kenarı
Evcil Hayvan Dostu
Sigara İçilebilir Alan

MUTFAK ÖZELLİKLERİ

Et
Balık
Deniz Ürünleri

EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ

Ali Baba Meyhane

İlgi çeken menüsü, hizmette ve lezzette sunduğu kalite ile Ali Baba Meyhane...

Hikotakis

Hikotakis, sunduğu lezzetleriyle tam bir Ege adası meyhanesi...

Battı Balık

Battı Balık Restoran, "İyi yemek, emek ister!" felsefesiyle hizmet veriyor.

Eski Kahve

Tarihi Bozcaada Eski Kahve, 100 yıllık bir binada eşsiz lezzetler sunuyor.

Hepsini Göster

Bozcaadadaki popüler otel, restoran, cafe ve barları bul...