ROTALAR

Bozcaada’ya nasıl gidebilirim sorusunun cevabını merak ediyorsanız sizi daha fazla bekletmeyelim. Bozcaada’ya geçebilmek için Çanakkale’nin Ezine ilçesinde bulunan Geyikli İskelesi’ne gitmeniz gerekiyor. Geyikli ile Bozcaada arasında gidip gelen arabalı feribotlara binerek Bozcaada’ya ayak basabilirsiniz.
GESTAŞ tarafından işletilen feribot seferleri hakkında güncel bilgiye bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz yerden Bozcaada’ya nasıl ve ne ile gideceğiniz ise tamamen size kalmış.

ARABAYLA NASIL GELİNİR

İSTANBUL

İstanbul’dan Bozcaada’ya giderken, Tekirdağ-Keşan yolu üzerinden 2 farklı alternatifle ulaşabilirsiniz.

Detaylar

İZMİR

İzmir’den yola çıkanları ise 297 kilometrelik keyifli, bol manzaralı bir rota bekliyor. Eğer Bozcaada’ya İzmir’den geliyorsanız Aliağa-Ayvalık-Ezine rotasını takip ederek Geyikli İskele’ye ulaşabilirsiniz.

ANKARA

Ankara’dan yola çıkanları yaklaşık 8 saat sürecek 726 kilometrelik bir yol bekliyor. Eğer Ankara’dan Bozcaada’ya gelmek istiyorsanız Eskişehir, Bilecik, Bursa, Çan, Bayramiç, Ezine yolunu takip ederek Geyikli İskelesi’ne varabilirsiniz.

OTOBÜSLE NASIL GELİNİR

Bozcaada’ya ilginin yoğun olduğu yaz aylarında İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerden Bozcaada’ya direkt olarak otobüsle ulaşabilirsiniz. Bu otobüsler sizi Geyikli İskele’ye kadar götürecektir. Sonrasını ada feribotuyla tamamlamanız gerekiyor. Bu 3 şehir dışından gelecekseniz ya da Bozcaada’yı sezon dışında ziyaret edecekseniz, bulunduğunuz şehirden Çanakkale ya da Ezine Otogar’a ulaşmanız yeterli. Buradan bineceğiniz bir taksiyle ya da minibüslerle Geyikli İskele’ye gelerek yine ada vapuruyla Bozcaada topraklarına ayak basabilirsiniz. Dilerseniz obilet.com üzerinden otobüs seferlerini görüntüleyebilirsiniz.

Geyikli İskele ile büyük şehirler arasındaki otobüs yolculuklarının tahmini süresini ise aşağıda görüntüleyebilirsiniz.

  • İstanbul’dan 7 Saat
  • Ankara’dan 12 Saat
  • Bursa’dan 6 Saat
  • Eskişehir’den 9 Saat
  • İzmir’den 5 Saat
  • Alanya’dan 16 Saat

UÇAKLA NASIL GELİNİR

Bozcaada’ya gitmek için tercih ettiğiniz seçenek uçak yolculuğu ise rotanız belli: Çanakkale Havalimanı. Yılın belirli dönemlerinde değişse de, buraya düzenli olarak Ankara ve İstanbul kalkışlı uçaklar iniyor. Dolayısıyla Ankara ya da İstanbul dışında bir şehirdeyseniz aktarma ile Çanakkale Havalimanı’na gelebilirsiniz.

Havalimanına indikten sonra taksi ile direkt olarak Geyikli İskele’ye geçebilirsiniz. Dilerseniz taksi ya da minibüs ile Çanakkale Otogarı’na geçebilir, buradan bineceğiniz otobüsler ile Geyikli İskele’ye ulaşabilirsiniz. Dilerseniz skyscanner.com üzerinden uçak biletlerini görüntüleyebilirsiniz.

FERİBOT SAATLERİ

Geyikli-Bozcaada arasında hizmet veren feribotun hareket saatlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Feribotu sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için online rezervasyon yaptırmayı unutmayın!

Geyikli'den Hareket

Bozcaada'dan Hareket

Not: Tüm Hatlarımızda yoğunluk olması durumunda, belirtilen sefer saatlerine uymaksızın, gemilerimiz saatsiz olarak sefer yapmaya devam edecektir.

Bozcaadadaki popüler otel, restoran, cafe ve barları bul...