AKVARYUM KOYU

Bozcaada Akvaryum Koyu, hayatınız boyunca görüp görebileceğiniz en güzel koylardan biridir. Tertemiz denizi ve berrak suyu sayesinde, gerçek bir akvaryumda yüzüyormuş hissi verir. Su altı dünyasını daha yakından keşfetmek isteyenler için bulunmaz bir cennettir.

Toplu ulaşım seçeneğinin bulunmadığı Akvaryum koyuna ulaşımınızı, kendi aracınızla veya merkezden kiralayabileceğiniz araçlarla yapmanız gerekiyor. Koya ulaşmanız için Ayazma plajını geçtikten sonra yaklaşık 20 dakikalık bir mesafe daha gitmeniz gerekiyor. Civarda herhangi bir tesis bulunmadığı ve merkeze uzak bir mesafede olduğu için buraya hazırlıklı gelmenizi öneririz. Tıpkı çayır plajında olduğu gibi, Akvaryum koyu da şezlong ve şemsiye imkanı olmayan bakir bir plajdır. Yanınızda yiyecek, içecek ve portatif ekipmanlar getirerek, koyda tüm gün keyifli vakit geçirmeniz mümkün olacaktır.

Akvaryum koyu, kamp kurmak isteyenler veya karavanında konaklamak isteyenler için harika bir seçenek. Sakinliği ve konumu, çadır kurmak için de son derece elverişlidir. Üstelik bu güzel koyda birbirinden lezzetli balıklar tutmak da mümkün. Mermer Burnu’nda bulunan bu sakin koy sizin de gizli tatil cennetiniz olabilir, uyarmadı demeyin! Akvaryum koyuna giderken yanınızda mutlaka şnorkel ve gözlük getirin, bu keyiften mahrum kalmanızı istemeyiz. Akvaryum koyunda, yeterli ay ışığı varsa denizin 4-5 metre derinliğindeki çakılları bile sayabilirsiniz.

Bozcaadadaki popüler otel, restoran, cafe ve barları bul...