BOZCAADA MÜZESİ

2005 yılında Koleksiyoner Hakan Gürüney tarafından kurulmuştur. Bozcaada’nın eski yıllarına ait eşyaların, resimlerin ve evrakların bulunduğu müze, Bozcaada şehir merkezine 2 kilometre uzaklıktadır.

Hakan Gürüney, bu küçük adanın son derece ilginç ve zengin bir tarihi olduğunu öğrendiğinden beri adayla ilgili kültür varlıklarını toplamaya kendini adamıştır. Kendi deyimiyle Bozcaada’nın belleğini oluşturmak için yoğun bir çaba göstermektedir.

Bozcaada Müzesi’nde eski Bozcaada fotoğraflarından deniz kabukları koleksiyonuna, antik dönem bağcılığından adada üretilmiş şarap şişelerine birçok eser sergileniyor. Hakan Gürüney’in kişisel gayretleri ile kurulan, eserlerin zevkli sunumu ve ilgi çekici açıklamaları ile gezmesi gayet keyifli bu müzeyi mutlaka ziyaret etmenizi öneririz. Gittiyseniz üzülmeyin, müze koleksiyonu her geçen gün genişliyor, yine gidin! Bozcada’nın geçmişinden birçok farklı eserin sergilendiği bu müzeyi, 23 Nisan-29 Ekim tarihleri ve saat 10:00-20:00 arasında ziyaret edebilirsiniz. Müze mağazasından kitap, katalog, kartpostal, antik dönem replika Tenedos sikkelerinden yapılmış kolye, küpe, yüzük, seramik kupalar gibi adayla ilgili hatıralık eşyalar alabilirsiniz.

Bozcaadadaki popüler otel, restoran, cafe ve barları bul...