ÇAYIR PLAJI

Masmavi denizi ve ılık rüzgarıyla Bozcaada, rüzgar sörfü sevenler ve yapmak isteyenler için son derece uygun bir yer. Bozcaada’da, kite-surf yapmak veya öğrenmek isteyen amatör ve profesyonel spor severler için alternatif sörf alanları mevcuttur. Rüzgarın durumuna göre Çayır mevkii ve Ayazma Plajı, bu spor için en çok tercih edilen bölgelerdir.

Bozcaada’da rüzgar sörfünün en popüler bölgesi olan Çayır mevkii genellikle sörf için gerekli rüzgar şiddetine sahiptir. Ayrıca bu plajda 2010 yılı itibariyle özel sörf dersleri de verilmektedir. Sörf malzemelerinin de bulunduğu plajda, eğitim almak ve sörf yapmak için bir tesis bulunmakta ve isteyenlere özel ders verilmektedir. Yaz sezonunda görsel şölen haline dönüşen rüzgar sörfü, son derece keyifli bir spor olmasıyla birlikte 3 günlük kısa bir eğitimin ardından bu sporu yapmanıza olanak sağlayabilir.

Çayır plajının bir diğer özelliği ise, adanın Çanakkale’ye bakan tarafında yer alması ve diğer plajlara nazaran daha az kalabalık olmasıdır. Göztepe’nin gölgesinde sakin bir plaj ve huzurlu saatler hayal edenleri mutlu eder. Şezlong ve şemsiye imkanı olmayan bakir bir plajdır. Yanınızda yiyecek, içecek ve portatif ekipmanlar getirerek, plajda tüm gün keyifli vakit geçirmeniz mümkün olacaktır.

Bozcaadadaki popüler otel, restoran, cafe ve barları bul...